Nagroda Polskiego Towarzystwa Afrykanistycznego 2017

Nagroda im. Szwarc Bronikowskiego, Grand Prix Mediatravel 2017

w: Raport o stanie świata - Dariusz Rosiak
00:00 / 00:00
Recenzja Krew Aczoli - Radio Nadzieja
00:00 / 00:00

Autor wprowadza na polski rynek wydawniczy pozycję poświęconą konfliktowi na północy Ugandy, w której głos oddaje tym, których konflikt ten dotknął w najgłębszy sposób. Czytając „Krew Aczoli" miałem wrażenie, że stanowi ona doskonałe dopełnienie „Nocnych wędrowców" Wojciecha Jagielskiego i „Dzieci-żołnierze. Kalami idzie na wojnę" Giuseppe Carrisiniego. To właśnie wyniki bezpośrednich rozmów, w formie wywiadów pogłębionych, są największą wartością publikacji.

prof. Andrzej Polus, Polskie Centrum Studiów Afrykanistycznych

Okrucieństwo nieprawdopodobne. Ta książka jest pełna opisów bardzo graficznych...

Dariusz Rosiak, Raport o stanie świata

To nie jest łatwa książka (niektóre opowieści są naprawdę drastyczne), a jednak nie mogłam się od niej oderwać. Rozmówcy Krzysztofa prostym językiem opowiadają o swoim życiu.

Anka Olej-Kobus, Afrykanka.pl

Wojna zawsze jest straszna, ale w Afryce straszniejsza. Wie to każdy, kto ją widział, o niej słyszał lub choćby przeczytał „Strategię antylop” Jeana Hatzfelda. Potwierdza to świetna książka Krzysztofa Błażycy o ponad dwudziestoletniej, okrutnej i mało znanej wojnie w Ugandzie. Wstrząsająca i piękna zarazem.

Tadeusz Biedzki, „W Piekle eboli”, „Dziesięć bram świata”

...ta historia poraża mocą samych faktów. I zdumiewa, że mimo ogromu cierpienia wiele ofiar ocaliło w sobie dobro... „Krew Aczoli” jest świetnie wykonaną robotą reporterską, pozwalającą spojrzeć na okrucieństwo wojny z różnych perspektyw...
Szymon Babuchowski, Gość Niedzielny

Bez znieczulenia o regionie świata i wojnach i ludziach tam, który mało kogo obchodzi. Z szacunkiem i otwartością - najlepsze cechy reportażu!
Izabel Dziugieł, goodreads.com

Bardzo dobry, wiarygodny dokument otwierający oczy na Afrykę zupełnie u nas nie znaną. Czyta się jednym tchem
opinia Czytelnika

„Krew Aczoli” to książka dla ludzi o mocnych nerwach, ale przede wszystkim dla tych, którzy poszukują prawdy. (...) Nie powiem „polecam”, ponieważ nie jest to przyjemna, relaksująca książka, za to na pewno zachęcam do tego, byście po nią sięgnęli. Ze względu na pamięć tych, którzy zginęli, oddając im należny, zaniechany hołd.
recenzja Autorki bloga "Kto czyta książki, żyje podwójnie"

·        

"Krew Aczoli", ta książka jest wyrzutem sumienia dla wolnego, demokratycznego, dostatniego świata. Nie da się jej czytać bez emocji i bez przerażenia...
recenzja w Radiu Nadzieja

Gratuluje Krzyśkowi odwagi w docieraniu do prawdy, bo potrzebna jest odwaga, żeby wydobyć z ludzi tak wstrząsające historie.
Judyta Syrek, Stacja 7

severino lukoya

ojciec alice lakweny i rebelii holy spirit movement

LILy

MATKA DZIECI JOSEPHA

KONY'ego

brygadier kenneth Banya

dawny  doradca militarny kony'ego

"Krew Aczoli. Dziesięć lat po zapomnianej wojnie na północy Ugandy" - wywiad

"Krew Aczoli. Dziesięć lat po zapomnianej wojnie na północy Ugandy" - wywiad